Podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki „Wawelskiego Smoka”

W dniach 26-27 października 2019 w Krakowie rozegrano  XVII Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kobiet i Mężczyzn „Wawelskiego Smoka”.

Celem imprezy było popularyzacja  siatkówki  amatorskiej  na  szczeblu  ogólnopolskim i wyłonienie najlepszych drużyn  siatkówki  kobiet  i  mężczyzn  poprzez  rywalizację zespołową.

Głównym organizatorem Turnieju było Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy współpracy Ogniska TKKF Apollo.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, Gminy Miejskiej Kraków, Marka Thiera właściciela firmy „Małopolanka”, Term „Gorący Potok” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone i MOS Wschód Kraków.

Wsparcia medialnego udzielił Kurier Małopolskiego TKKF.

W Turnieju wzięło udział 32 zespoły ( 16 żeńskich i 16 męskich ) z takich miejscowości jak: Jastrzębie Zdrój, Kielce, Częstochowa, Skoczów, Gliwice, Łódź, Warszawa, Rabka Zdrój, Ujsoły, Łaziska, Skarżysko Kamienna, Stalowa Wola, Katowice, Żywiec, Wiedeń, Czechowice-Dziedzice i Kraków. Turniej rozegrano zgodnie z przepisami PZPS z podziałem na grupy. Mecze rozgrywane były na hali COM COM ZONE, Suche Stawy, Szkoły Aspirantów PSP oraz sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 89 i Zespołu Szkół Salezjańskich na os. Piastów.

Wśród kobiet zwyciężyła drużyna TKKF Apollo Kraków, II miejsce zajęła drużyna Mi…mi Łódź, III miejsce zajęła drużyna FC Silesia Katowice, a na IV miejscu Turniej zakończyła drużyna Bez Obaw Kraków.

MVP Turnieju zostały:

Fatima Balza – TKKF Apollo Kraków

Agata Gwardecka – Mi…mi Łódź

Michalina Konsek – FC Silesia Katowice

Agnieszka Oraczewska – Bez Obaw Kraków

Wyniki fazy play off:

Ćwierćfinały:

  1. Mi…m Łódxi – KRS TKKF „Jastrzębie” Jastrzębie Zdr. 2:0 (20:10, 20:13)
  2. BEZ OBAWKraków – Dana Gameb Skarżysko Kamienna 2:0 (20:15, 20:16)
  3. FC Silesia Katowice – DziewczynyBezSpiny Poznań 2:0 (20:16, 20:7)
  4. TKKF Apollo Kraków – TKKF Stars Kraków 2;0 (20:15, 20:17)

Półfinały:

  1. Mi…mi Łódź – FC Silesia Katowice 2:1 (24:22, 6: 20, 15:13)
  2. TKKF Apollo Kraków – Bez Obaw Kraków 2:0 (20:15, 20:12)

Mecz o III miejsce:

Bez Obaw Kraków – FC Silesia Katowice 0:2 (13:20, 19:21)

Finał:

TKKF Apollo Kraków – Mi…mi Łódź 2:1 ( 15:20, 20:11, 11:9)

Skład zwycięskiej drużyny TKKF Apollo Kraków:        

Julia Barbaszewska, Małgorzata Wyporska, Joanna Zięba, Dorota Szymska, Fatima Balza, Joanna Kłosińska, Joanna Skiba, Olga Wolska, Urszula Zagata, Agnieszka Kluz, Mariola Perkosz i Dominika Pawłowska.

Wśród mężczyzn najlepszym zespołem okazał się zespół Gold Volley Jastrząb Jastrzębie Zdr. wyprzedzając TKKF Apollo z Krakowa. III miejsce zajęła drużyna Voley Stars Łaziska a IV miejsce zajęła drużyna CS PSP Cżęstochowa.

MVP Turnieju zostali:

  1. Dariusz Łasiewski – Gold Volley Jastrząb Jastrzębie Zdr.
  2. Piotr Mędoń – TKKF Apollo Kraków
  3. Jakub Chudyba – Volley Stars Łaziska
  4. Mikołaj Barczyk – CS PSP Częstochowa

Skład zwycięskiej drużyny Gold Volley Jastrząb Jastrzębie Zdr.:

Marek Pyzik, Sebastian Żarłok, Remigiusz Łuczkowski, Mateusz Świstak, Adam Kurpio, Krystian Hladky, Sylwester Piotrowicz, Dariusz Łasiewski, Dariusz Polczak, Dariusz Mildner, Sebastian Marczyński, Adam Cerek, Denis Psota.

Wyniki fazy play off:

Ćwierćfinały:

  1. Volley Stars Łaziska – Orły Wiśniewskiego Kraków 2:0 (20:11, 20:18)
  2. Gold Volley Jastrząb Jastrzębie Zdr. – Lotnicy Kraków 2:0 (21:19, 21:18)
  3. CS PSP Częstochowa – AS Gwoździe 2:0 (25:23, 20:11)
  4. TKKF Apollo Kraków – Smoki Kraków 2:1 (20:15, 14:20, 11:8)

Półfinały:

  1. Volley Stars Łaziska – Gold Volley Jastrząb Jastrzębie Zdr. 1:2 (18:20, 20:12, 10:12)
  2. CS PSP Częstochowa – TKKF Apollo Kraków 1:2 ( 20:16, 11:20, 4:11)

Mecz o III miejsce:

Volley Stars Łaziska – CS PSP Częstochowa 2:0 (20:14, 20:18)

Finał:

TKKF Apollo Kraków – Gold Volley Jastrząb Jastrzębie Zdr. 1:2 ( 20:18, 16:20, 10:20)

Sędzią  głównym turnieju był Pan Andrzej Sobieraj, a sędziami turnieju byli Krzysztof Karwowski, Piotr Filipek, Bogusław Pierucki, Andrzej Szymczyk, Łukasz Magda, Tomasz Kwiecień, Bogdan Suchan i Leszek Ciuła.

Obsługę techniczną i medyczną zapewnili: Tadeusz Kowalczyk, Karol Oleksy, Urszula Lach, Elżbieta Fik, Marcin Strzałka, Piotr Kosiba i Katarzyna Oleksy.

Nagrody i wyróżnienia w postaci statuetek, Wawelskich Smoków, dyplomów, nagród rzeczowych, voucherów na Termy „Gorący Potok” i  okazjonalnych koszulek wręczał, Prezes Małopolskiego TKKF Leszek Tytko, Wiceprezes Małopolskiego TKKF Karol Oleksy oraz członek Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF Tadeusz Kowalczyk.

Impreza przebiegała w sportowej atmosferze przy pełnej integracji 293 uczestników i licznej grupy widzów z różnych środowisk Polski.  Ranga turnieju oraz odpowiednia promocja imprezy przyniosła spodziewane efekty w postaci rekordowej frekwencji.

Banery i plakaty informowały o organizatorach, współorganizatorach i sponsorach imprezy.

Napisz komentar

zobacz wszystkie komentarze