Podsumowanie Finału Wojewódzkiego „Grand Prix” Małopolskiego TKKF w Tenisie Stołowym

W niedzielę 1 grudnia 2019 roku w dużej hali sportowej KS „Bronowianka” przeprowadzono Finał Wojewódzki „Grand Prix” Małopolskiego TKKF w Tenisie Stołowym. W zawodach udział wzięło około ok. 170 uczestników, w tym 132 zawodniczki i zawodników w grach pojedynczych i deblu oraz sędziowie, organizatorzy, rodzice i opiekunowie ekip, a także osoby towarzyszące zawodnikom. Zawodnicy reprezentowali następujące kluby sportowe, ogniska TKKF i miejscowości: GOK Charsznica, PKS „Porta” Kraków, Stowarzyszenie Siemacha MKS „KSOS” Kraków, „TKKF „Sokół” Brzesko, TKKF Dobczyce, GOK Charsznica, PKS „Porta”, Bucze, KS „Polonia” Wilczkowice, UKS „Victoria” Tokarnia, MOKSiR Czchów, UKS „Jordan Zakliczyn, UKS „Rokicie” Szczytniki, Szkoła Podstawowa w Szczucinie, Żabno, Dobra, KS „Bronowianka”, Rząska, Zielonki, TKKF „Apollo” Kraków, KS „Podwawelskie”, „Wisła” Rząska, TKKF „Delfin” Kraków, TKKF „Apollo” Kraków.

     Zawody rozegrano systemem do dwóch przegranych i w grupach, w zależności od ilości zawodników w poszczególnych grupach wiekowych:

– dziewczęta i kobiety: do lat 10, 11-15 lat. 16-60 lat, seniorki 60+.

– chłopcy i mężczyźni: do lat 10, 11-15 lat, 16-40 lat, 41-60 lat, seniorzy 60+.

     Otwarcia imprezy dokonał Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF, przy współudziale organizatorów i sędziów imprezy.  Z racji, że turniej ten potraktowany został, jako turniej mikołajkowy, przed rozpoczęciem rozgrywek wszyscy zawodnicy i zawodniczki do lat 15 otrzymali słodycze, w tym czekoladowe mikołajki.

     W poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych Turnieju zwyciężyli:

I. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Kaja Konstantyn (MKS KSOS), miejsce II zajęła Aleksandra Karolczuk (Charsznica), III Julia Gaj, a IV Zuzanna Mardosz (obie UKS „Rokicie”).

II. Wśród dziewcząt 11-15 lat zwyciężyła Emilia Bajer (TKKF Dobczyce), miejsce II zajęła Julia Hanusiak (UKS „Victoria” Tokarnia, miejsce III Patrycja Michalik (PKS „Porta”, a IV Julia Kołodziej (UKS „Victoria” Tokarnia).

III. Wśród kobiet 16-60 lat zwyciężyła Monika Foszcz (Siemacha), miejsce II zajęła Agnieszka Reszka (Siemacha), III Julia Górecka Kraków, a IV Agnieszka Maciejowska (Kraków).

IV. Wśród kobiet 60+ zwyciężyła Magdalena łapińska (Kraków), a miejsce II zajęła Jolanta Więckowska (Kraków).

V. Wśród chłopców do lat 10 zwyciężył Maciej Mardosz (UKS „Rokicie” Szczytniki), miejsce II zajął Adam Reszka Adam (Siemacha), miejsce III Kacper Kostrzewa (MOKSiR Czchów), a IV Jakub Zięba (TKKF Dobczyce).

VI. W grupie chłopców 11-15 lat zwyciężył Jakub Nowak (TKKF Dobczyce), Miejsce II zajął Grzegorz Bajer (TKKF Dobczyce), miejsce III Kacper Nagel (UKS „Jordan” Zakliczyn), a IV Maciej Rachwał (TG „Sokół” Brzesko).

VII. W kategorii mężczyzn 16-45 lat zwyciężył Damian Dąbrowski (Krakow), miejsce II zajął Damian Jedynak („Polonia” Wilczkowice), miejsce III Kacper Krawczyk (PKS „Porta”, a IV Szymon Pieprzyk (MKS KSOS).

VIII. Wśród mężczyzn 41-60 lat zwyciężył Krzysztof Pietrzak (Dobra), miejsce II zajął Dariusz Kaliciak (PKS „Porta”), miejsce III Jan Pasieczny (MKS KSOS), a IV Ryszard Partyka (PKS „Porta”.

IX. W grupie mężczyzn 60+ zwyciężył Wiesław Rygiel (Krakow), miejsce II zajął Sławomir Bzowy (Kraków), III Aarne Puu (Kraków), a IV Jacek Lewandowski (TKKF „Delfin) Kraków.

X. W grach podwójnych z udziałem jedenastu par deblowych zwyciężyła para: Pietrzak – Pasieczny, miejsce II zajęła para: Bruzda-Lelek, miejsce III para: Kaliciak-Martyka, a IV para: Jedynak-Biesaga.

XI. Najmłodszą zawodniczą Wojewódzkiego Finału była Ania Kmiecik z TKKF Dobczyce, a zawodnikiem najmłodszym Dawid Tomkowski z MOKSiR Czchów.

XII. Najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach i grupach wiekowych, w grach pojedynczych i deblu, otrzymali pamiątkowe statuetki, okolicznościowe medale, dyplomy, słodycze oraz koszulki, ufundowane przez Spółdzielnię Pracy „Muszynianka” w Muszynie, za pośrednictwem Ogniska TKKF „Poprad”. Ponadto dla wszystkich zawodniczek i zawodników organizatorzy zabezpieczyli napoje chłodzące (soczki i wodę mineralną).

XIII. W klasyfikacji na najliczniejszą ekipę zwyciężyło Ognisko TKKF Dobczyce, miejsce II zajęła ekipa MOKSiR Czchów, miejsce III reprezentacja UKS „Victoria” Tokarnia, a IV MKS KSOS Kraków. Za pierwsze trzy miejsca najliczniejsze ekipy otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy, a za miejsce IV dyplom.

XIV. Nad organizacyjnym przebiegiem imprezy osobiście pieczę sprawował Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF Leszek Tytko, który wraz z zespołem sędziowskim ręczał najlepszym zawodnikom nagrody.

XV. Sędzią głównym turnieju był Władysław Łopatka z Małopolskiego TKKF, a prowadzącymi imprezę Józef Mierzwa i Andrzej Wieczorek Z Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

XVI. Imprezę przeprowadzono przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

XVII. Obsługę medialną imprezy zabezpieczał „Kurier Małopolskiego TKKF.

Za Organizatora

Władysław Łopatka

Napisz komentar

Zobacz wszystkie komentarze

Strona korzysta z plików cookies.

Czytaj więcej...