Wyniki III Mistrzostw Krakowa Seniorów 60+ o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

III Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60 + o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa odbyły się w dniach 27 – 28 września 2017 r. na obiektach sportowych K.S. Bronowianka  na terenie Dzielnicy VI. W Mistrzostwach wzięło udział 306 osób , w tym 135 kobiet. Organizatorem Mistrzostw była Gmina Miejska Kraków – Wydział Sportu, a realizatorem zadania było Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Zarząd Wojewódzki.

Partnerami w organizacji Mistrzostw była: Rada Krakowskich Seniorów,  Krakowskie Centrum Seniora, Centra Aktywności Seniora z Krakowa  i Klub Sportowy „Bronowianka”.

Partnerami medialnymi byli: Gazeta Wyborcza, Głos Tygodnik Nowohucki, Kraków.PL, Radio Kraków, TV,  Kurier Małopolskiego TKKF, Głos Seniora.

Mistrzostwa przeprowadzone zostały w kategoriach wiekowych : 60+,70+ i 80+  z podziałem na kobiety i mężczyźni w 12 konkurencjach ;

  • Badminton
  • Biegi 300m, 600m, 900m
  • Boules ( Bule )
  • Brydż – w szkole podstawowej nr 153 na ul. Na Błonie
  • Cyklotrial Rowerowy
  • Nordic Walking – marsz po labiryncie
  • Pływanie – 50m stylem dowolnym
  • Ringo
  • Szachy – w szkole podstawowej nr 153 na ul. Na Błonie
  • Tenis
  • Tenis stołowy
  • Wielobój Sprawnościowy:
  • Budowanie wieży
  • Rzutki do tarczy
  • Rzut kołami hula hop
  • Drabina
  • Rzut beretem

          Ponadto zostały przeprowadzone trzy konkurencje bez rywalizacji sportowej  :

  • Konkurencja Nordic Walking  – została wytyczona i oznaczona trasa marszu o długości około 5 km. Przeprowadzony został instruktarz prawidłowego chodzenia z kijami wraz z profesjonalną rozgrzewką, poczym nastąpił wymarsz na wytyczoną trasę. Po powrocie rozegrana  została konkurencja marsz po labiryncie z kijami Nordic Walking. Obsługa całej konkurencji została przeprowadzona profesjonalnie przez Instruktorów  Nordic Walking z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z osobami w wieku powyżej 60 roku życia.
  • Konkurencja pokazowa  aqua aerobik  – został przeprowadzony trening przez profesjonalnego Instruktora z grupą seniorów, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w treningu.
  • Konkurencja Snow Jogging – pokaz, instruktaż i trening.

Konkurencje sędziowane były przez sędziów związkowych i Małopolskiego TKKF.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pakiet startowy w postaci :

– okolicznościowa koszulka

– wyżywienie

– butelka wody

ponadto  była gorąca  herbata i  kawa.

Miejsce rozgrywanych zawodów zostało udekorowane flagami , zostały wywieszone  okolicznościowe banery „ III Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ wykonane  specjalnie na ten cel, baner „Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Krakowa”, baner „ Organizator Miasto Kraków”, banery Małopolskiego TKKF oraz kolorowe plakaty, regulamin i program Mistrzostw.

Otwarcia Mistrzostw Krakowa Seniorów 60+ w dniu 27 września 2017 r. dokonała Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej  Anna Okońska-Walkowicz.

Na ceremonii otwarcia obecne były media: TV, Kraków PL, Radio Kraków, Głos Seniora  i Kurier Małopolskiego TKKF.

Zakończenie Mistrzostw zostało przeprowadzone w dużej hali K.S.”Bronowianka” udekorowanej banerami i flagami. Najlepszym  zawodnikom Mistrzostw na podium wręczono:  puchary, medale, dyplomy i bony o wartości: 100 zł, 70 zł, 50 zł  na zakup sprzętu sportowego.

Najstarsi zawodnicy Mistrzostw : Pani Leokadia Gąszczyk (89 lat ) i Pan Marian Zgała ( 91 lat ) zostali nagrodzeni i bonami  wysokości 100 zł.

Dekoracji zawodniczek i zawodników dokonali :

Pani Anna Okońska-Walkowicz  Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej

Pan Antoni Wiatr Przewodniczący Rady Seniorów

Pani Zofia Czupryna Honorowy Prezes Małopolskiego TKKF

Pan Leszek Tytko Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF

Pani Krystyna Grzywa Przewodnicząca Komisji Sportu Rady Seniorów

Pan Bogdan Smok Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy VI

Pan Andrzej Szymik Dyrektor  K.S. Bronowianka

Konferansjerem całych Mistrzostw był Janusz Borek – wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF

Dyrektorem Biura Mistrzostw była Katarzyna Oleksy – członek Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF

Głównym Sędziom Mistrzostw był Karol Oleksy – wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF

                                            Wyniki

Badminton – kobiety K60+

1. Małgorzata Szegiera
2. Elżbieta Lis
3. Helena Wszołek
4. Jolanta Ruta
5 – 7.Elżbieta Turska
5 – 7.Maria Przywała
5 – 7.Krystyna Krzyściak

Badminton – mężczyźni M60+

1.Jan Lis
2. Marek Kremer
3. Jacek Kwiatkowski
4. Jerzy Bałon
5. Władysław Widłak
6 – 7. Jacek Kwiatkowski
6 – 7. Marek Pilch

Badminton – mężczyźni M70+

1.Ignacy Tokarz
2. Janusz Rżewski
3.Stanisław Cichorz

Badminton – mężczyźni M80+

1.Władysław Tomaszek
2. Zdzisław Rakoczy
3. Stefan Chmielowski

Biegi – kobiety K60+  – 600 m

1.Helena Wszołek – 2.21,15  min.
2. Anna Sowa – 2.46,16 min.
3. Krystyna Krzyściak – 2.47,00 min.

Biegi – kobiety K70+  – 300 m

1.Alicja Padło – 1.41,28  min.
2.Helena Skawińska – 1.52,25  min.
3.Krystyna Szpiech – 2.06,63  min.     

Biegi – mężczyźni M60+  – 900 m

1.Andrzej Macioł – 2.48,95 min.
2. Marian Leśniak – 3.02,31 min .
3. Marek Pilch – 3.02,80 min.

Biegi – mężczyźni M70+  – 600 m

1. Jerzy Kopta – 2.26,00 min.
2. Zygmunt Baran – 2.28,96 min.
3. Ignacy Tokarz – 2.34,99 min.

Biegi – mężczyźni M80+  – 300 m

1. Władysław Tomaszek – 1.57,00  min.
2. Stanisław Chmielowski – 2.20,00  min.
3. Zenon Szydło – 2.26,32  min

Boule  –  kobiety K60+

1. Janina Piwowar
2. Małgorzata Tokarz
3. Zenona Tekieli
4-6. Janina Łucak
4-6.  Józefa Szerelewicz
4-6.  Bożena Solecka

Boule  –  kobiety K70+

1.Maria Stępień
2. Anna Chodana
3. Helena Skawińska
4. Leokadia Gąszczyk     

 Boule  –  mężczyźni M60+

1.Zbigniew Pulit
2. Stefan Rzewuski
3. Antoni Lewczuk
4. Bogdan Kornecki
5 – 6.Edward Kolasa
5 – 6. Lucjan Kuśnierz

Boule  –  mężczyźni M70+

1. Jan Guzik
2. Jerzy Sobierajski
3. Janusz Rżewski
4-6.Michał Płatosz
4-6. Andrzej Mikulski
4-6.Władysław Kućmierczyk 

Boule  –  mężczyźni M80+

1.Jerzy Porzeżeński
2. Marian Bucki

Brydż  –   60+  

 

Miejsce

 

PARA – Nazwisko i imię

WYNIK

1

Maria Krasowska-Małgorzata Praszałowicz

57.81

2

Anna Dymek – Wiesław Dymek

57.64

3

Leszek Faber – Zbigniew Pierzynka

56.77

4

Janusz Malicki – Józef Sołek

 

54.17

5

Halina Samborek-Marek Pietrzak

 

52.26

6

Stanisław Gorzula – Kazimierz Turkiewicz

50.87

7

Maria Hornung – Barbara Konik

50.35

8

Jerzy Bałon – Krystian Blaut

47.57

9

Anna Bałazińska – Magdalena Zarubin

39.06

10

Barbara Gubernat – Janusz Gubernat

23.09

 Brydż  –   70+  

Miejsce

 

PARA – Nazwisko i imię

WYNIK

1

Jerzy Jeleń-Grzegorz Latała

62.67

2

Tytus Bisping-Stanisław Urbanowski

56.60

3

Andrzej Juszczyk-Janusz Rżewski

53.47

4

Andrzej Szubryt-Włodzimierz Wierzbicki

51.22

5

Krystyna Chmielińska-Grażyna Pawela

51.04

6

Zofia Dąbrowska-Zdzisław Baran

48.44

7

Elżbieta Skąpska-Krzysztof Skąpski

48.09

8

Danuta Karolczyk-Stefan Łysek

47.05

8

Władysław Kaczor-Zbigniew Gruszecki

47.05

10

Barbara Gubernat-Janusz Gubernat

46.53

11

Marek Jachimczyk-Tadeusz Wawrzyniak

44.62

12

Krystyna Grzegorzewska-Maria Baran

42.88

Brydż  –   80+  

 

Miejsce

 

PARA – Nazwisko i imię

WYNIK

1

Zdzisław Gędłek-Jerzy Pasich

63.72

2

Danuta Baczewska-Stan Baczewski

50.17

3

Stefania Stachura-Helena Tajak

49.48

4

Jacek Jurczyński-Jan Truniarz

47.40

Cyklotrial Rowerowy –Kobiety  K60+

1.Bogumiła Chwaja – 51,00 sek.
2.
Anna Pieczara – 51, 80 sek.
3. Krystyna Krzyściak – 1. 04,00 min.             

Cyklotrial Rowerowy – Mężczyźni M60+

1. Antoni Cekiera – 32,00 sek.
2. Jan Ziółko – 42,00 sek.
3. Władysław Widłak – 43,00 sek.
4. Władysław Batycki – 52,00 sek.

Cyklotrial Rowerowy – Mężczyźni M 70+

1.Jerzy Kopta – 39,00 sek.
2. Władysław Kućmierczyk – 40,00 sek.
3. Marian Krzewiński – 44,00 sek.
4. Kazimierz Mik – 49,00 sek.
5. Tadeusz Krawczyk – 1.03,00 min.

Nordic Walking – Labirynt – Kobiety K60+

1.Krystyna Kruczek  –  40,14 sek.
2. Krystyna Krzyściak – 43,29 sek.
3. Stefania Stanek – 44,09 sek.
4. Barbara Gosztyła – 46,03 sek.
5. Lidia Dybińska – 46,09 sek.
6. Lucyna Przybyło – 46,36 sek.
7. Maria Ostafin – 47,17 sek.
8. Maria Kałuża – 47,20 sek.
9. Małgorzata  Boryczko – Smolik  – 47,41 sek.
10. Grażyna Stanula – 48,10 sek.
11. Józefa Jamrozik – 48,11 sek.
12. Wiesława Zboroch – 48,79 sek.
13. Kamila Pludrak – 48,85 sek.
14. Małgorzata Suder – 49,63 sek.
15. Anna Pieczara – 50,09 sek.
16. Cecylia Mucha – 51,16 sek.
17. Helena Kogut – 53,39 sek.
18. Ewa Mikłaszewska – 54,95 sek.

Nordic Walking – Labirynt – Kobiety K70+

1.Jadwiga Król – 48,07 sek.
2. Barbara Raszyk – 48,59 sek.
3. Danuta Stępień – 50,15 sek.
4. Krystyna Szpiechz – 58,73 sek.

Nordic Walking – Labirynt – Mężczyźni M60+

1.Antoni Cekiera – 41,90  sek.
2. Janusz Smolik – 42,19 sek.
3. Władysław Batycki – 43,29 sek.

Nordic Walking – Labirynt – Mężczyźni M70+

1.Tadeusz Krawczyk – 42,20 sek.
2. Michał Ostrowski – 43,67 sek.

Pływanie 50 m – Kobiety  K60+

1.Aleksandra Dudziak – 56,o6 sek.
2. Anna Sowa – 58,12 sek.
3. Magdalena Łapińska – 59,75 sek.
4. Halina Kubis – 1.11,66 min.
5. Helena Musiolik – Piasecka – 1.17,03 min.
6. Małgorzata Boryczko Smolik – 1.23,33 min.
7. Anna Pieczara – 1.48,40 min.

Pływanie 50 m – Kobiety  K70+

1.Anna Ryba – 1.25,24 min.
2. Danuta Kalukiewicz – 1.35,22 min.
3. Danuta Liszka – 1.37,55 min.

Pływanie 50 m – Kobiety  K80+

1.Danuta Baczewska – 1.48,62 min.
2. Barbara Ziernicka – 2.05,60 min.

Pływanie 50 m – Mężczyźni M60+

1.Jacek Kwiatkowski – 35,00 sek.
2. Aleksander Antończak – 41,17 sek.
3. Antoni Cekiera – 42,37 sek.
4. Jerzy Bałon – 43,14  sek.
5. Ryszard Jaworski – 43,88 sek.
6. Leszek Samel – 44,60 sek.
7. Włodzimierz Prywałko – 1.00,84  min.
8. Marek Pilch – 1.08,63 min.
9. Janusz Smolik – 1.11,70 min.
10. Marek Pieczonka – 1.17,28 min.

Pływanie 50 m – Mężczyźni M70+

1.Tadeusz Krawczyk – 46,93 sek.
2. Krzysztof Kurzela – 1.33,94 min.         

Pływanie 50 m – Mężczyźni M80+

1.Zenon Szydło – 1.22,47 min.
2. Maciej Henke – 1.28,34 min.
3. Stefan Chmielowski – 2.07,76 min.

Ringo – Kobiet K60+

1.Krystyna Krzyściak
2. Krystyna Partyka
3. Małgorzata Boryczko Smolik

Ringo – Kobiet K70+

1.Alicja Padło
2. Helena Ochenduszkiewicz
3. Helena Skawińska

Ringo – Mężczyźni M60+

1. Henryk Sokół
2. Marek Kremer
3. Mieczysław Putek

Ringo – Mężczyźni M70+

1.Ignacy Tokarz
2. Władysław Kućmierczyk
3. Kazimierz Turkiewicz

Ringo – Mężczyźni M80+

1.Władysław Tomaszek
2. Stefan Chmielowski
3. Michał Ostrowski 

Szachy  – wyniki  ogólne   końcowe- pdf.         

Szachy – Kobiety K70+

1.Lidia Jasińska-Kuzia – 4,5 pkt
2. Eugenia Lorenc – 1,0 pkt    

Szachy – Mężczyźni M60+

1.Piotr Sanetra – 5,5 pkt
2. Adam Roszczyński – 5,0 pkt
3. Zbigniew Gregulski – 5,0 pkt

Szachy – Mężczyźni M70+

1.Zbigniew Zaboklicki – 5,5 pkt
2. Stanisław Rojek – 5,5 pkt
3. Jan Kochan – 4,0 pkt     

Szachy – Mężczyźni M80+

1.Michał Ostrowski – 4,0 pkt
2. Jan Wojtala – 3,0 pkt
3. Stefan Chmielowski – 2,5 pkt

Tenis – Kobiety M60+

1.Urszula Krzesaj
2.Maria Ostafin  

Tenis – Mężczyźni M60+

1.Aleksander Antończyk
2. Andrzej Juszczyk
3. Marian Leśniak
4. Leszek Samel

Tenis – Mężczyźni M70+

1.Władysław Kućmierczyk
2. Ignacy Tokarz
3. Jerzy Łój
4. Klinik Jerzy

Tenis – Mężczyźni M80+

1.Stanisław Wałach
2. Zdzisław Rakoczy

Tenis stołowy – Kobiety K60+

1.Magdalena Łapińska
2. Elżbieta Lis
3. Małgorzata Szegiera
4. Maria Przywała
5. Danuta Kalukiewicz

Tenis stołowy – Mężczyźni M60+

1.Włodzimierz Michałowski
2. Aarne Puu
3. Tadeusz Szymoniak

Tenis stołowy – Mężczyźni M70+

1.Tadeusz Szopa
2. Tadeusz Głąb
3. Jerzy Szatkowski

Tenis stołowy – Mężczyźni M80+

1.Władysław Tomaszek
2. Jan Sikora

Wielobój Sprawnościowy – Kobiety K60+

1.Józefa Jamrozik
2. Aleksandra Dudziak
3. Lidia Dybińska   

Wielobój Sprawnościowy – Kobiety K70+

1.Ewa Czerlunczakiewicz
2. Danuta Rinchowska
3. Alicja Padło

Wielobój Sprawnościowy – Mężczyźni  M60+

1.Wiesław Fundament
2.Andrzej Macioł
3.Jan Ziółko

Wielobój Sprawnościowy – Mężczyźni  M70+

1.Zygmunt Baran
2.Ignacy Tokarz
3.Władysław Kućmierczyk

Wielobój Sprawnościowy – Mężczyźni M80+

1.Władysław Tomasik
2.Michał Ostrowski
3.Stefan Chmielowski

III Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ przebiegły w serdecznej i miłej atmosferze stworzonej przez uczestników i organizatorów przy  bardzo pięknej pogodzie. Całą imprezę obsługiwało 50 osób  ( 40 sędziów i 10 osób obsługa techniczna). W dużej mierze byli to wolontariusze działacze TKKF, wolontariusze z CAS-ów i Krakowskiej Rady  Seniorów.                                                

Sędzia Główny
III Mistrzostw Krakowa Seniorów 60+
Karol Oleksy

 

Napisz komentar

Zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

Strona korzysta z plików cookies.

Czytaj więcej...