Podsumowanie IX Otwartych Mistrzostw Krakowa w siatkówce kobiet i mężczyzn o Puchar Prezydenta m. Krakowa – Puchar Ligi

W dniu 25.06.2017 r. w halach sportowych: Centrum Rozwoju Com Com Zone, Suche Stawy (była hala KS Hutnik i Szkoły Aspirantów PSP w Nowej Hucie rozegrano IX Otwarte Mistrzostwa Krakowa w siatkówce kobiet i mężczyzn o Puchar Prezydenta m. Krakowa – Puchar Ligi.

W Mistrzostwach wzięło udział 8 zespołów kobiecych (60 zawodniczek) i 24 męskich (194 zawodników). Drużyny żeńskie grały w dwóch grupach 4 zespołowych, a zespoły męskie w 6 grupach – 4 drużynowych. Mecze eliminacyjne w grupach rozgrywano systemem każdy z każdym.

Kobiety – gr. I i II –  grały na  obiektach Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie:

         Grupa I : Siatkarki z Miami, LAIMA Volleyball Club, FC Silesia, KS Prądniczanka

         Grupa II: TKKF Apollo, Rabka Volley, Świruski, Bez Obaw

         Do półfinału z grupy I awansowały zespoły FC Silesia i KS Prądniczanka, a z grupy II TKKF Apollo
i Świruski.

         Wyniki fazy play off:

         Półfinały
1. KS Prądniczanka – Świruski 1:1 (20:15, 14:20)
2. TKKF Apollo – FC Silesia 0:2 (17:20, 16:20)
Mecz o III miejsce
KS Prądniczanka – TKKF Apollo 0:2 (10:20, 7:20)
Finał
Świruski – FC Silesia 2:0 (22:16, 20:9)

         Końcowa klasyfikacja Mistrzostw – kobiet:

          I   miejsce – Świruski

         II  miejsce – FC Silesia

         III miejsce – TKKF Apollo

         IV miejsce – KS Prądniczanka

Wyróżnienia indywidualne:

MVP – Maja Krzysiek – Świruski
Najlepsza Atakująca – Daria Włoczka – FC Silesia
Najlepsza Rozgrywająca – Agnieszka Kowalska – KS Prądniczanka
Najlepsza Broniąca – Dorota Szymska – TKKF Apollo

        Zwycięski zespół grał w składzie: Katarzyna Angielska, Maja Krzysiek, Anna Pociask, Anna Biederman, Anna Romańska, Justyna Warot, Katarzyna Skowrońska.

Mężczyźni:

         Grupa I grała na: Com Com Zone ul. Ptaszyckiego 6
         Ars-Medica, Volley Dąbrowa, Chellenge Budzów, EPTA

         Grupa II grała na: Com Com Zone  ul. Ptaszyckiego 6
         Tricolorul, Piast Skawina, Whatever, AKKS Husaria

         Grupa III grała na: Com Com Zone  ul. Ptaszyckiego 6    
         TKKF Apollo, APELL, Promień Bochnia, Średnia Wieku

        Grupa IV grała na: Suche Stawy   ul.  Ptaszyckiego  4 (była hala KS Hutnik)
        TNT Gwoździe, Sroga Ekipa, KADRA Bobrek Bytom, GeoVolley Team

        Grupa V grała na: Szkoła Aspirantów PSP
        Lotnicy, Dziadki Sucha Beskidzka, Roxy Team, Silver Town  

        Grupa VI grała na: Szkoła Aspirantów PSP 
        SKP Bartosz, VT Raba Wyżna, KS Grębocin, Quajet Team

          Do ćwierćfinałów  awansowali zwycięzcy z 6 grup i 2 najlepsze zespoły z drugiego m-ca wszystkich grup.

Wyniki fazy play off:

Ćwierćfinały
1. Dziadki – SKP Bartosz 0:2 (17:20, 15:20)
2. Trikolorul – TKKF Apollo 2:0 (20:12, 22:20)
3. KADRA Bobrek Bytom – Promień Bochnia 2:0 (20:18, 20:11)
4. Quajet Team – Ars-Medica 2:0 (20:17, 20:14)
Półfinały
1. SKP Bartosz – Tricolorul 2:0 (20:15, 21:19)
2. KADRA Bobrek Bytom – Quajet Team 0:2 (16:20, 14:20)
Mecz o III miejsce
SKP Bartosz – KADRA Bobrek Bytom 1:2 (20:17, 18:20, 8:11)
Finał
Tricolorul – Quajet Team 0:2 (16:20, 17:20)

         Końcowa klasyfikacja Mistrzostw – mężczyzn:

I  Quajet Team
II  Tricolorul
III KADRA Bobrek Bytom
IV SKP Bartosz

Wyróżnienia indywidualne:

MVP – Przemysław Cisło – Quajet Team
Najlepszy Atakujący – Arkadiusz Bartosiak – KADRA Bobrek Bytom
Najlepszy Rozgrywający – Dacian Alecse – Trikolorul
Najlepszy Broniący – Piotr Bogusiewicz – SKP Bartosz

          Zwycięski zespół grał w składzie: Damian Cichy, Łukasz Maj, Mateusz Kawęcki, Piotr Bogusiewicz, Arkadiusz Kasprzyk, Przemysław Cisło, Konrad Sowula, Łukasz Wabik, Aleksander Bryg, Krzysztof Fitrzyk.

Głównym organizatorem Mistrzostw było Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Partnerami: Com Com Zone, Szkoła Aspirantów PSP i KS Hutnik.

Wsparcia finansowego udzielili: Gmina Kraków, Województwo Małopolskie i Małopolanka Firma Thier.

          Na zakończenie Mistrzostw zwycięskie zespoły z rąk Prezesa Małopolskiego TKKF Leszka Tytko
i wiceprezesa Karola Oleksego  otrzymały: puchary ufundowane przez Prezydenta m. Krakowa medale oraz okolicznościowe dyplomy.

          Sprawne przeprowadzenie Mistrzostw zapewnili sędziowie: Andrzej Szymczyk, Andrzej Sobieraj, Krzysztof Karwowski, Sonia Kowal,  Piotr Filipek, Lech Gajda i Marcin Bednarz oraz sędziowie stolikowi w osobach : Tadeusz Kowalczyk – wolontariusz, Jarosław Opach – wolontariusz, Anna Opach – wolontariusz i Katarzyna Oleksy – wolontariusz.

          Obsługę techniczną zabezpieczyli: , Tadeusz Poznański, Karol Oleksy ,Elżbieta Fik.

         Dekoracje hal uzupełniły liczne banery, roll-upy Urzędu Miasta Krakowa, Województwa Małopolskiego i firm sponsorskich.

Napisz komentar

Zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

Strona korzysta z plików cookies.

Czytaj więcej...